Halı Yıkama Fırçaları

Halı Yıkama Makinesi Fırçaları

Halı Yıkama İşinde Fırça Kullanımı

İyi hatırlıyorum çocukluğumuzda (70 li yıllar ), bir kaç ayda bir bahçelerde, hatta bazen sokak aralarında, kadınlar halıları yıkardı. Yere serilen halılar bol su ile ıslatılır, o günün şartlarında, sabunlar ile ellerde tahta fırçalar ile bir güzel temizlik yapılırdı. Açık havada uzun süre kurutulur ve sonrasında evlere alınırdı. O tarihlerde halı yıkama işini sizin yerinize biz yapalım, sizde bize bunun için metre kare başına ödeme yapın denilse idi herhalde çok şaşırırlar ve bize halı para ile mi yıkanır derlerdi.

Günümüzde ise tam tersi bir durum söz konusu, hanımlara müsait olan yerde halılarınızı elle bir güzel yıkayın, tertemiz olsun desek, bize gülerler.

Çamaşır, bulaşık gibi bir çok işin otomatik makineler ile yapıldığı günümüzde, insanlar vakit bulamamaktan, çok yorulmaktan şikayetçiler.

Halı Yıkama Makinesi Fırçaları

Halı yıkama fırçaları ile alakalı bu makalemizde, endüstriyel halı yıkama makinelerinde kullanılmakta olan dairesel tip ve silindir fırçalardan bahsetmek istiyorum. Şöyleki temizlik sektöründe hizmet veren firmalar, yaptıkları işte en iyi olmak için teknolojik ekipmanlar, makineler kullanmaktadır. Halı yıkama işinde kullanılan makineler, farklı firmalar tarafından, değişik tasarımlarda üretilmektedir. Halı yıkama makinesinde ortak nokta, giriş kısmında bulunan, 4/6/8/10/12 adet olabilen dairesel halı yıkama fırçaları dır. Dairesel halı yıkama fırçası, belli bir baskı ile belli bir devirde dönerek, paralel hareket eden ürünün temizlenmesini sağlayan ekipmanlardır. Halı yıkama fırçaları günümüzde, sentetik ürünlerden kıllara sahiptir. Eskiden üretilen fırçalarda hayvan kılı kullanılmakta idi. 

Halı yıkama fırçaları, farklı tasarımlar ile Arifa fırça tarafından Bursa da üretilmektedir. Kılların belli bir düzen ve en iyi temizlik işini yapması amacı ile üzerine dizildiği plastik zeminden itibaren Arifa fırça tesislerinde imal edilmektedir. Halı yıkama makineleri tasarımına uygun çaplarda üretilen dairesel fırçalar, makine imalatçılarına satılmaktadır. Doğru temizlik kimyasalları ile üretilen halı yıkama şampuanları ile halı türüne uygun seçilmiş dairesel tip halı yıkama fırçaları ile en iyi temizlik sonucu alınabilmektedir.

  Bursa Halı Yıkama

  Bursa halı yıkama hizmeti vermek üzere 2002 yılında açılmış olan firmamız yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile her geçen gün müşteri potansiyelini artırarak hizmetlerine devam etmektedir.

  ADRES

  Vakıf Mahallesi, 2. Vezüv Sk. No:4, 16290 Yıldırım/Bursa

  TEL

  0224 351 06 05

  GSM

  0537 941 92 88

  E-POSTA

  info@bursaguneyhaliyikama.com

  Bursa Halı Yıkama